Kruk długi

Jak znaleźć motywację, aby wyjść z długów?

Masz długi i brakuje Ci motywacji, aby zacząć je spłacać? Nie masz nikogo bliskiego, kto mógłby Ci pomóc i wesprzeć w trudnych chwilach? Nie musisz pozostawać sam ze swoimi problemami. Skorzystaj z pomocy Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych.

Czy pomoc Stowarzyszenia jest mi potrzebna?

Życie w zadłużeniu może trwać kilka a nawet kilkanaście lat. Zdarza się, że osoby, którym raz nie udało się spłacić swoich zobowiązań w terminie, zaciągają kolejne pożyczki i w ten sposób popadają w spiralę długów. Utrata kontroli nad finansami wiąże się z przezywaniem silnych emocji, takich jak strach, złość, smutek oraz rozgoryczenie. Zdarza się, że rodzina i przyjaciele, chociaż wiedzą o problemie, nie umieją pomóc. Jeśli brakuje ci motywacji, aby podjąć nawet najmniejszy krok do wyjścia z zadłużenia, widzisz, że zła sytuacja materialna odbija się na twoich bliskich, z powodu długów nie możesz się skupić na pracy lub masz problemy ze snem, to sygnały, że powinieneś skonsultować się ze specjalistą.  

 

Jaki rodzaj wsparcia mogę otrzymać?  

Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych powstało z myślą o osobach, które z różnych względów przestały terminowo spłacać swoje zobowiązania finansowe. Oprócz pomocy psychologicznej, osoby które zgłoszą się do Stowarzyszenia, mogą skorzystać z konsultacji prawnych, porad w zakresie bankowości i windykacji oraz wziąć udział w warsztatach z zakresu planowania domowego budżetu. To ważne, ponieważ bardzo często brak odpowiedniej wiedzy oraz pomysłu, jak w danej chwili należy postąpić, staje się przyczyną depresji i bezradności osób zadłużonych.

 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Edukacja finansowa oraz wsparcie psychiczne pozwalają znaleźć motywacje, aby zacząć spłacać długi. Właśnie dlatego specjaliści ze Stowarzyszenia przekonują, że nie warto pozostawać ze swoim problemem bez niczyjej pomocy. Udział w zajęciach organizowanych w ramach Programu Wsparcia Zadłużonych pozwala zmienić nastawnie – uwierzyć, że wyjście z długów jest możliwe. Osoby, które zdecydują się na fachową pomoc, dostrzegają, że zadłużenie wpływa negatywnie na ich rodzinę, pracę oraz życie codzienne. Kierowanie się dobrem najbliższych powinno być najlepszym powodem, aby zgłosić się do Stowarzyszenia i pozbyć się długów.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s